Arnika a výzkum

DNA
Homeopatie a výzkum: Arnika účinkuje na poškozenou DNA

Výzkumy vědců při pokusech na bakterii Escherichia coli potvrdily, že homeopatický lék Arnica montana v ředění 30 C účinkuje na DNA (kyselina deoxyribonukleová) poškozenou ultrafialovým zářením ve smyslu její reparace…

Číst dále na webu Svět homeopatie
Maraton
Maratonci, radujte se - homeopatie ulevuje od bolesti!

Data shromážděná ze dvou dvojitě zaslepených studií kontrolovaných placebem prokázala, že homeopaticky ředěná Arnica montana má oproti placebu pozitivní vliv na bolestivost natažených svalů u běžců na dlouhé tratě.

Číst dále na webu Svět homeopatie
Stadion
Němečtí reprezentanti na Euru důvěřují „jemné léčbě“

Fotbalisté používají i metody alternativní léčby, aby se co nejdřív postavili opět na nohy. Z průzkumu mezi lékaři Německé fotbalové bundesligy vyplynulo, že 92 % z nich při léčbě hráčů, i hvězd evropského šampionátu, využívá homeopatii.

Číst dále na webu Svět homeopatie
Zlomenina
Zlomeniny dobře reagují na homeopatickou léčbu

Homeopatické léky se používají při léčbě zlomenin na urychlení hojení a na snížení bolesti již déle než dvě stě let. V současnosti roste počet lékařů i pacientů, kteří hledají efektivní doplňkové metody na podporu hojení zlomenin, proto našim čtenářům předkládáme zajímavou studii s touto tematikou.

Číst dále na webu Svět homeopatie

FAQ - často kladené dotazy

Akutní bolesti zad po tréninku

Syn hraje hokej a po náročném tréninku ho začala bolet záda v oblasti beder. Můžete mi, prosím, poradit, jestli existuje nějaká vhodná homeopatická léčba?

Číst dále na webu Svět homeopatie
Homeopatika na natržený sval?

Asi před měsícem jsem při jízdě na in-linech spadla a ihned jsem cítila bolest v levém nadloktí, která však i nyní občas vystřeluje do ramenního kloubu. Podle diagnózy mám natržený sval. V lékárně jsem dostala lék Arnica montana. Mohl by tento homeopatický lék pomoci?

Číst dále na webu Svět homeopatie
Arnika a příprava na porod

Jsem v 37. týdnu těhotenství. Denně užívám homeopatický lék Arnica montana 15 C. jako přípravu pro porodní cesty a tím i usnadnění samotného porodu. Chtěla jsem se zeptat, zda můžu kombinovat Arnicu ještě s lékem Actaea racemosa?

Číst dále na webu Svět homeopatie